Katalog mincí 2014 - Standard Catalog of World Coins 1901 – 2000

Datum vydání: 10. 2. 2014Představujeme Vám katalog mincí nové 41. edice z roku 2014 – Standard Catalog of World Coins 1901 – 2000 na kterém se autorsky podíleli především G. S. Cuhaj a T. Michael. Jedná se o knihu, která je bestsellerem mezi publikacemi s numismatickou tématikou. Tato publikace obsahuje všechny emitované mince více než 500 států světa, fungujících v průběhu let 1901 – 2000. To vše je obsaženo na neuvěřitelných 2351 stranách.


Více než 60 000 ilustrací dokládá fakt, že drtivá většina mincí je v katalogu vyobrazena. U každé mince resp. nominálu je zmíněna hmotnost, druh kovu (popřípadě ryzost u Au a Ag mincí), popis obverzu a reverzu.


Dále jsou ke každé minci uvedeny roky vydání, počet ražených mincí a jejich ocenění v dolarech, dle jednotlivých zachovalostí. Zachovalosti jsou v katalogu rozděleny následovně:

AG – About Good
G – Good
VG – Very Good
F – Fine
VF – Very Fine
EF/XF – Extremely Fine
AU – Almost Uncirculated
Unc – Uncirculated
BU – Brilliant Uncirculated

Detailnější popisy daných zachovalostí jsou samozřejmě v katalogu více rozepsány pro jejich lepší pochopení.


Všechny nominály mají přiřazené své katalogové číslo KM #... , což usnadňuje případnou katalogizaci Vaší sbírky, pořizování mincí do sbírky atd.


Katalog by díky své obsáhlosti a komplexnosti neměl chybět v knihovně žádného numismatika, který se zaměřuje na mince z 20. století.

Pořídit si tento katalog můžete zde.

Katalog, který byl použit na vytvoření této recenze si můžete zakoupit se slevou za 1900 Kč + poštovné. Katalog není nijak poškozen.


Autor: Ing. Michal Skalský

Vytištěno ze serveru http://www.infofila.cz