Britannia 2023 - zlatá a stříbrná investiční mince s portrétem krále Karla III

Datum vydání: 3. 4. 2023


Britannia 2023 je nová zlatá i stříbrná investiční mince, která představuje první mincovní portrét Jeho Veličenstva krále Karla III. Tato mince, vytvořená týmem britské královské mincovny The Royal Mint, je považována za nejbezpečnější a nejvizuálněji zabezpečenou minci na světě díky svým pokročilým bezpečnostním prvkům. Kromě zlaté verze je k dispozici také stříbrná Britannia ročníku 2023, která navazuje na tradici vydávání populárních mincí britské královské mincovny The Royal Mint.


První mincovní portrét krále Karla III zdobí lícovou stranu mince, což ji činí první investiční mincí na světě s tímto portrétem. Ikona mince Britannia zahrnuje čtyři pokročilé bezpečnostní prvky, které zvyšují její vizuální zabezpečení. Mikrotext a animace povrchu poskytují jak dekoraci, tak ochranu mince. Mince je uzavřena v jednotlivém pouzdře pro bezpečné uchování a snadnou manipulaci.

Design a bezpečnostní prvky:

Design mince je dílem Philipa Nathana a zobrazuje krásnou postavu Britannia se čtyřmi pokročilými bezpečnostními prvky. Pohyb na pozadí vln je vytvořen animací povrchu, zatímco mikrotext poskytuje dekoraci a zároveň ochranu. Na štítě Britannia je britská vlajka, která je zdůrazněna linkami tinktury.

Investiční mince Britannia 2023 je inovativní a krásně navržená zlatá mince s prvky, které ji činí nejbezpečnější a nejvizuálněji zabezpečenou mincí na světě. Tato mince je ideální pro sběratele i investory, kteří hledají atraktivní a zároveň bezpečnou investici. Stříbrná Britannia ročníku 2023 navazuje na dlouholetou tradici vydávání oblíbených mincí britské královské mincovny The Royal Mint a nabízí další možnost pro sběratele a investory, kteří mají zájem o stříbrné mince. Obě mince představují vynikající příležitost pro ty, kteří hledají cenné a zároveň krásně navržené investiční mince.

Informační zdroj: royalmint.com

Autor: Redakce

Vytištěno ze serveru http://www.infofila.cz