10. výročí portálu Sberatel.com

Sberatel.com – portál všech sběratelů dnes oslavuje své kulaté 10. výročí. Zavzpomínejte si s námi v tomto článku na desetiletí s naším portálem Sberatel.com a zakladatelem Zdeňkem Jindrou.

Do začátku výročí by stálo za to uvést tradičně trochu statistik. Co se týče samotné návštěvnosti, ta je měřena pomocí toplist.cz od 1. 11. 2003, což sice není hned od začátku Sberatel.com, ale je zde uvedeno, že nás již navštívilo neuvěřitelných 3 091 500 unikátních návštěvníků-lidí (neplést s počtem zobrazených stránek, to jde celkově do stovky miliónů). Průměrná návštěvnost se pohybuje průměrně 2 700 unikátních návštevníků za den.

Portál Sberatel.com byl 21. 1. 2003 založen jako rozcestník na další sběratelské stránky - katalog odkazů. Postupně jsme přidávali sběratelům nové a zajímavé služby. Doposud velice populární je například inzerce nebo databáze sběratelů (tyto služby by si, ale v rámci doby kdy vnikly, zasloužily vylepšení či změnu). Dále na tomto místě je i provozován populární magazín o mincích a filumenii. Oblíbený především mezi začátečníky, ale obsahuje i odborné články – tedy pro každého něco.

Největšího úspěchu a rozšíření si po právu získala naše diskuze sběratelů. V dnešní době velice rozsáhlá a populární. Je na ní již registrováno skoro 8 400 uživatelů, kteří diskutují dle svého oboru v kategoriích, které mají již přes 13 600 témat a skoro 227 000 příspěvků. Nebylo tomu tak ale vždy. Začátky měla diskuze velice složité. Původně neměla ani databázový charakter. Vše se změnilo až při příchodu programátora Radka Vařbuchty a nasazením nového diskuzního fóra o sběratelství, které po drobnějších úpravách funguje dodnes. Radku děkujeme.

Poděkování patří i moderátorům diskuze a to jmenovitě těmto:

Jaromir, Archypov, Michal, Akir, numismat, kacuro, grofik, elle, blazek007, Robbie, sberate-ja, HeliFox, facctory, Fronc, rihav, oliver, dejvy, Tomako, jano7B9, jacx, Michaela, pavlinka, turtleoverhead, Šenfi, acme2000, numpszi, Dracek, smith, ikanek, Kucera, Misak33, Bigger, sigur, babygulka, Wjem, regula_jan, kolo101, doddie a i těm, kteří se o chod starali v minulosti.

Někteří z nich mají jistě větší zásluhy na rozvoji a fungování diskuze a jiní méně, kdy jen příležitostně něco korigují či řídí diskuzi, ale všichni jsou součástí rozvoje a směřování naší diskuze. Každopádně díky těmto jmenovaným, ale i běžným uživatelům je diskuze tam, kde dnes je. Na odborné úrovni – sběratelsky velice hodnotné. Není se ani čemu divit. Za těmito přezdívkami se skrývají významní odborníci daných oborů. Zkušení diskutující i zajímaví lidé, kteří jsou ochotni podělit se nezištně o své sběratelské zkušenosti.

Čas od času dochází k lidským konfliktům, střetům a nepříjemnostem i zde, což je na portálu takového rozsahu a odbornosti pochopitelné. Lidé mají své problémy, které se můžou někdy i promítnout do různých odpovědí. Svou roli hraje i snad menší ješitnost nás sběratelů, když si velice zakládáme na vlastní vzdělanosti a považujeme se za odborníky ve svých oborech a také i naše někdy tvrdohlavě prosazované názory. Toto vše a mnoho jiného se promítá do naší diskuze a nepopíratelně k lidským vztahům patří. Na druhou stranu je diskuze většinou přátelsky vedená v porovnání s těmi, které se vedou jinde a nesou se v duchu nervozity doby, v které žijeme, a dokonce i anonymních urážek.

Jsem hrdý, že jsem zakladatelem takovéto rozsáhlé a odborně založené sběratelské komunity plné nadšených sběratelů a věřím, že všechny tyto potíže budeme vždy řešit s chladnou hlavou a citlivě-diplomaticky, jak je někdy potřeba. Spojuje nás jedno zásadní – sběratelství a to i v rozdílných pohledech či názorech.

Jako administrátor mám velké množství práce se samotným chodem portálu a jeho údržbou a už mi mnoho jiného času nezbývá. Nelituji tohoto času a nikdy jsem nelitoval. Pro představu jenom co se týče emailové komunikace je to za týden ve stovkách emailů. Je to náročné, ale vynaložený čas se vrací v získaných informacích a především v lidských kontaktech (přátelství), které jsme díky portálu získali a budou se nám do života vždy hodit. Pokračujme tedy v této práci dále a jako odměnu za první desetiletí nadělujeme diskutujícím a návštěvníkům portálu Sberatel.com akční nabídku, kdy si pouze v den výročí můžete zakoupit 4 uvedené položky dole na obrázku z nabídky Eshop.infofila.cz za velice výhodnou cenu. Berte to jako poděkování a dárek za dosavadní spolupráci nad portálem Sberatel.com.

K 10. výročí portálu Sberatel.com nám vše nejlepší přejí pochopitelně především sběratelé. Děkujeme všem za gratulace a přejme si všichni co nejvíce radosti z našeho koníčku. Dovolte tento článek ukončit vypůjčeným sloganem moderátora turtleoverhead – Sberatel.com, místo, kde se setkáte s přáteli, aniž by jste opustili svůj domov.

10. výročí portálu Sberatel.com


Precizní světelná lupa s diodou LED - LU 24 LED
DVD katalog poštovních známek World Philately 2012 - 9 zn. zemí
Album na staré i nové pohlednice Leuchtturm - 342 620 - 2 kusy na list
UV lampa L80

Autor: Zdeněk Jindra | 20. 1. 2013

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2020 Zdeněk Jindra
TOPlist